O nas

Zakład Elektronicznych Urządzeń Sterujących "MicroSTER" jest małym prywatnym przedsiębiorstwem produkcyjno-usługowo-handlowym działającym głównie w branży elektroniki i automatyki w przemyśle górniczym. Jako samodzielna firma działamy nieprzerwanie od 1990 roku. W ciągu minionych lat naszej pracy wyspecjalizowaliśmy się w projektowaniu i krótkoseryjnej produkcji zarówno urządzeń systemów sterowania, układów pomiarowych i rejestracji danych, jak również niewielkich sterowników dedykowanych do indywidualnych potrzeb naszych Klientów.

Domeną naszej działalności od 1993 roku stała się produkcja Cyfrowych Aparatów Rejestrujących typu AR pełniących rolę "czarnych skrzynek" dla górniczych wyciągów szybowych. W ich projektowaniu, produkcji i instalacji w zakładach górniczych na terenie całej Polski staliśmy się uznanym liderem. W 2008 rozpoczęliśmy produkcję naszego najnowszego produktu - terejstratorów AR-4c, które początko zostały wprowadzone na rynki zagraniczne.

Nasze cele

Głównym celem naszej firmy jest zdobycie zaufania naszych Klientów oraz wypracowanie opinii solidnego i wiarygodnego partnera u naszych Kontrahentów. Aby sprostać temu wyzwaniu stawiamy na wysoką niezawodność naszych urządzeń oraz profesjonalną jakość naszych usług. Pomocnym narzędziem w tej dziedzinie stało się wdrożenie, certyfikowanie oraz doskonalenie Systemu Zarządzania Jakością według normy ISO 9001:2000.

Pragniemy, aby wytwarzane przez nas wyroby były niezawodne, funkcjonalne oraz dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych Klientów. Aby osiągnąć ten cel kładziemy szczególny nacisk na utrzymywanie stałych dobrych kontaktów partnerskich zarówno z naszymi Klientami jak i dostawcami.

Naszą pracę staramy się zorganizować w taki sposób, aby stawała się coraz wydajniejsza, była źródłem godziwego utrzymania dla wszystkich członków naszego zespołu, rozwijała nasze umiejętności, a jej efekty były żródłem satysfakcji zawodowej, także tej niematerialnej.

Otwartość na klienta

Dzięki rzetelności, elastyczności i otwartości na wszystkie nowe, nawet nietypowe potrzeby Klientów możemy umocnić naszą pozycję na rynku urządzeń nadzoru i sterowania dla przemysłu górniczego oraz stać się wiarygodnym partnerem dla Klientów potencjalnych, w tym również zagranicznych. Zdobycie nowych Klientów oraz rozwój eksportu stały się celami strategicznymi na najbliższe lata. Aby je zrealizować stale doskonalimy System Zarządzania Jakością, wprowadzamy nowe technologie i korzystamy z nowych technik i wolnego oprogramowania, inwestujemy w sprzęt i podnoszenie kwalifikacji oraz stale modernizujemy nasze wyroby.

Nasz zespół

Nasza stała załoga liczy zaledwie kilka osób - to zespół dobrze zgrany, z ogromnym doświadczeniem i zaangażowaniem w pracy. Ponad połowa personelu ma wyższe wykształcenie. Staramy się stale doskonalić nasze umiejętności poprzez udział w kursach i szkoleniach - tu intensywnie wykorzystujemy programy pomocowe współfinansowane ze środków UE - oraz odbywamy studia podyplomowe. W pracy stwarzamy dobrą partnerską atmosferę, która motywuje pracowników do identyfikowania się z firmą. Praiwe cały czas w pracę naszej firmy angażuje się kilku studentów Politechniki Śląskiej oraz innych wyższych uczelni. Ich kreatywnośc razem z doświadczeniem straszych pracowników daje doskonałe połączenie. Organizujemy również praktyki zawodowe dla uczniów szkół średnich i pomaturalnych.

Zapraszamy do naszej firmy wszystkich, którzy chcą zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, pracować w młodym, dynamicznym zespole, w miłej atmosferze wśród ludzi, którzy chętnie służą radą i pomocą.

generated on shrek in 0,001 seconds